Z życia Parafii Fotogalerie - Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

Przejdź do treści

Menu główne:

 Galeria Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

  Wybierz rok galerii: 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021

  Liczba galerii w bazie:15, Aktualny rok to: 2021


  Powrót do spisu galerii  Wybrana aktualnie galeria to:

  18 09 2021 - pielgrzymka do Zuzeli

  Data utworzenia tej galerii: 24.09.2021


  18 września 2021 roku do Zuzeli skąpanej tego dnia w strugach deszczu przybyło ponad 700 pielgrzymów z Ruchu Rodzin Nazaretańskich z 15 diecezji Polski. Towarzyszyło im 35 kapłanów. Liczną grupę stanowili pielgrzymi z diecezji drohiczyńskiej z s. Stellą i ks. Dariuszem Kujawą na czele. Pragnienie wspólnego świętowania było silniejsze niż chęć pozostania w domowym we ciepełku.  Radość rozpierała serce na widok rozpromienionych uśmiechem twarzy. Czuło się, że Ruch to wielka rodzina, wspólnota serc pragnących pogłębiania życia wewnętrznego, doświadczających wielkiej miłości Boga.

  Bp Tadeusz Bronakowski, który przewodniczył uroczystej Eucharystii, mówił w homilii o wartości rodziny i jej zagrożeniach. „Rodzina jest najwspanialszą szkołą życia, najlepszym uniwersytetem. Naród bez silnych rodzin nie rozwija się, jest niczym usychające drzewo bez życiodajnych korzeni”. Ksiądz Biskup wspomniał też o zagrożeniach jakie niesie współczesność: uzależnieniach, sekularyzacji, utracie autorytetu ojcostwa. Na początku homilii przytoczył historię zapisaną przez bł. kard. Wyszyńskiego, która miała miejsce w pierwszych dniach wojny. Ksiądz Prymas zobaczył rolnika siejącego zboże pod gradem kul. Zafascynowany zapytał owego człowieka, czy się nie boi, ponieważ wokół ludzie uciekają, a on ziarno sieje. Ten odpowiedział, że owszem, boi się, ale ziarno, które zostanie w spichlerzu, może się spalić, natomiast z tego, które zostanie zasiane w ziemi, ktoś chleb jeść będzie. Nawiązując do tej historii Ksiądz Biskup zachęcił, abyśmy nie bali się „mimo przeciwności losu działać zgodnie ze swoim powołaniem”. Co jest naszym powołaniem? – Do świętości powołał nas Bóg i to ziarno świętości, które Bóg w nas zasiał, mamy pielęgnować w sobie i dzielić się z innymi doświadczeniem Bożej miłości.

  W czasie pielgrzymki uczestniczyliśmy też w adoracji Najświętszego Sakramentu. Lata dziecięce Księdza Prymasa, jego Nazaret, przybliżył nam kustosz Sanktuarium – ks. Jerzy Krysztopa. Wysłuchaliśmy dwóch konferencji: ks. Stefana Czerwińskiego z Katowic i ks. Dariusza Kowalczyka, moderatora krajowego RRN. Po Muzeum kar. Stefana Wyszyńskiego oprowadziła nas pani Ula Sarna.  Galeria (@2016) Autor: Adam Grabowski.
  Wszelkie prawa zastrzeżone

Odsłon tej strony:6165
 
Szukaj na tej stronie
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego