Z życia Parafii Fotogalerie - Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

Przejdź do treści

Menu główne:

 Galeria Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

  Wybierz rok galerii: 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021

  Liczba galerii w bazie:15, Aktualny rok to: 2021


  Powrót do spisu galerii  Wybrana aktualnie galeria to:

  17 10 2021 - Wynagrodzenie

  Data utworzenia tej galerii: 17.10.2021


  W dniu 17 października 2021 roku po Mszy św. o godzinie 12.00 parafianie i pielgrzymi nawiedzający Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim uczestniczyli w różańcu wynagradzającym za akt wandalizmu i profanacji, jaki dokonał się na jednej z czterech kapliczek różańcowych. Nieznany sprawca sprayem pomazał pięć tablic, przedstawiających część radosną różańca świętego. Rozważania różańcowe przygotowali członkowie Chóru Parafialnego pod przewodnictwem pani Urszuli Wróbel.

  Bolejmy nad każdym faktem profanowania sacrum. Protestujemy przeciwko takiej formie traktowania rzeczy świętych. To problem kulturowy, a zatem mamy jej upadek w życiu publicznym. To również element ataku na Kościół. W wielu mediach można dostrzec zasadę "o Kościele źle albo nic". I to jest bolesne. Drugim problemem jest brak szacunku dla tego, co święte. trudno wyobrazić sobie, aby któraś z osób, które atakują wartości chrześcijańskie, profanują miejsca święte, ironizują Mszę świętą, ośmieliła się zironizować jakąś formę kultu hinduistycznego, a szczególnie islamu. Jaka byłaby wówczas reakcja? Trudno to sobie nawet wyobrazić. Ważne, abyśmy uczyli się szacunku dla tego, co święte. Polacy są cierpliwi i wyrozumiali wobec ludzi błądzących, ale nie oznacza to, że mamy aprobować zło i świętokradztwo.

  Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to wynagrodzenie. Ofiarujmy to wszystko Bogu. Nie podejmujemy żadnych sądów czy decyzji potępiających tych ludzi, ale chcemy powiedzieć, że nie zgadzamy się z taką formą traktowania rzeczy świętych. Modlimy się za tych ludzi i prosimy o ich nawrócenie.  Galeria (@2016) Autor: Adam Grabowski.
  Wszelkie prawa zastrzeżone

Odsłon tej strony:14336
 
Szukaj na tej stronie
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego