Z życia Parafii Fotogalerie - Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

Przejdź do treści

Menu główne:

 Galeria Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

  Wybierz rok galerii: 2015 2016 2017 2018 2019 2020

  Liczba galerii w bazie:20, Aktualny rok to: 2020


  Powrót do spisu galerii  Wybrana aktualnie galeria to:

  16 02 2020 - rekolekcje RRN w Nurcu

  Data utworzenia tej galerii: 22.02.2020


  "Wielka tajemnica  wiary "

  W dniach 14-16.02.2020 r. w domu rekolekcyjnym Sióstr Urszulanek N.M.P. z  Gandino  w Nurcu Stacji zgromadzili się członkowie Ruchu Rodzin Nazaretańskich na rekolekcjach zimowych.  Nasza  Wspólnota  reaguje na bieżące wskazania Kościoła. Decyzją Komisji Duszpasterskiej Episkopatu Polski obecnie jest realizowany program duszpasterski dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022 z hasłem „Eucharystia daje życie”. W obecnym roku rozważany jest temat: „Wielka tajemnica wiary”. Słowa te stały się hasłem naszych ćwiczeń rekolekcyjnych. Trudu  przygotowania i prowadzenia rekolekcji podjął się  nasz moderator diecezjalny ks. kan. Dariusz Kujawa, który głosił do nas Słowo Boże, służył nam również w sakramencie pokuty i pojednania. Odwiedził nas również z posługą ks. kan. Wiesław Niemyjski – dziekan drohiczyński  i moderator krajowy RRN ks. dr Dariusz Kowalczyk. W oparciu o teksty biblijne a także dokumenty Kościoła, autorstwa papieży Jana Pawła II i Benedykta XVI uczyliśmy się jak oczekiwać na Eucharystię i jak owocnie w Niej uczestniczyć. Mając na uwadze prawdę, że nic więcej niż zjednoczenie z Chrystusem Eucharystycznym  na Ziemi nie można osiągnąć, chcę podzielić się tym co dane nam było usłyszeć. Trudno oddać modlitewne skupienie panujące w czasie rekolekcji, które sprzyjało słuchaniu i przyjmowaniu Bożego Słowa. W posłuszeństwie Kościołowi, który ustami abp. Wiktora Skworca  ogłosił, że losy Kościoła zależą od uczestnictwa wiernych w Eucharystii. Przypominamy słowa Benedykta XVI - Eucharystia jest źródłem wszelkiej formy świętości, jest więc rzeczą konieczną: aby w Kościele wierzono w tę najświętszą tajemnicę, by pobożnie ją sprawowano i by była Ona  przeżywana intensywnie, angażując całą wolę i uczucie.

  Aby tak się stało potrzebna  jest postawa oczekiwania na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym  wyrażona poprzez spełnienie pewnych warunków: post eucharystyczny, modlitwa, oczekiwanie, tęsknota za Bogiem, pojednanie z Bogiem i braćmi, rozważanie Słowa Bożego, przygotowanie daru ofiarnego.

  Aby nasze uczestnictwo we Mszy św.  było owocne  powinniśmy starać się o: ducha ciągłego nawracania, skupienie i ciszę, jeśli to konieczne –spowiedź sakramentalną, równoczesne uczestnictwo w życiu kościelnym w jego całości i przyjęcie Komunii św.

   

  Można odnieść  wrażenie, że tyle warunków, zasad, że to trudne. Nie zapominajmy, że w ostatnich chwilach swego ziemskiego życia Chrystus dał nam Swoją Matkę Maryję, więc prośmy Ją, by uczyła nas jak przygotowywać się i przeżywać Eucharystię, która jest źródłem i szczytem życia chrześcijańskiego.   

  Pełni wdzięczności Kapłanom za pięknie, z pożytkiem spędzony czas, dziękujemy  również Siostrom Urszulankom, które po raz kolejny przyjęły nas serdecznie w swoim domu rekolekcyjnym  oczekujemy już na letnie rekolekcje w Jastarni.

  Henryka Lewandowska  Galeria (@2016) Autor: Adam Grabowski.
  Wszelkie prawa zastrzeżone

Odsłon tej strony:974
 
Szukaj na tej stronie
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego