Z życia Parafii Fotogalerie - Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

Przejdź do treści

Menu główne:

 Galeria Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

  Wybierz rok galerii: 2015 2016 2017 2018 2019 2020

  Liczba galerii w bazie:30, Aktualny rok to: 2019


  Powrót do spisu galerii  Wybrana aktualnie galeria to:

  04 05 2019 - Rozpoczęcie sezonu motocyklowego

  Data utworzenia tej galerii: 04.05.2019


  W dniu 4 maja 2019 roku w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim z inicjatywy Stowarzyszenia Motocyklistów Godboys, odbyło się rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Janusz Szymański, Diecezjalny Duszpasterz Motocyklistów. Koncelebrowali z nim: ks. Dariusz Kujawa i ks. Wojciech Piotrowski.

           Ks. Janusz w homilii nawiązał do Ewangelii dnia, w której apostołowie Jezusa kroczącego po jeziorze próbowali zabrać do swojej łodzi. Jest tu wyraźna sugestia dla motocyklistów i wszystkich uczniów Chrystusa, aby do swego życia zapraszać Jezusa. Nie wystarczy przejechać przez życie, ale trzeba się zaczepić o wartości, które nadają sens życiu człowieka. Zmartwychwstały i żyjący Pan ciągle te wartości pokazuje nam w swoim świętym Kościele. Duszpasterz Motocyklistów przytoczył też świadectwo motocyklisty, który po ciężkim wypadku i długim czasie spędzonym w szpitalu i na rekonwalescencji zaczął zupełnie inaczej patrzeć na swoją codzienność i dostrzegać dary Boga, którymi był tak hojnie obdarzany. Dlatego warto podejmować nawrócenie, przemianę życia i zapraszać Chrystusa, na którym warto budować swe życie.

           Po Mszy św. ks. Szymański dokonał poświęcenia pojazdów, a następnie odbyła się parada motocykli przez miasto i wspólny piknik w Kolonii Boćki.

           Cieszymy się, że już od wielu lat trawa piękna tradycja rozpoczynania sezonu motocyklowego w Parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim, gdzie można Jezusowi Miłosiernemu powierzyć siebie, swoją rodzinę i wszystkie sprawy naszej Ojczyzny.  Galeria (@2016) Autor: Adam Grabowski.
  Wszelkie prawa zastrzeżone

Odsłon tej strony:34861
 
Szukaj na tej stronie
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego