Z życia Parafii Fotogalerie - Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

Przejdź do treści

Menu główne:

 Galeria Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

  Wybierz rok galerii: 2015 2016 2017 2018 2019 2020

  Liczba galerii w bazie:30, Aktualny rok to: 2019


  Powrót do spisu galerii  Wybrana aktualnie galeria to:

  03 03 2019 - Matka Boża Częstochowska

  Data utworzenia tej galerii: 03.03.2019


  W dniu 3 marca br. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim miała miejsce uroczystość poświęcenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Obraz był malowany przez okres 2 lat. Został wykonany w pracowni Pana Kazimierza Bednarza w Krakowie wg. pierwotnej techniki: ikona bizantyjska na płótnie lnianym, oklejonym na desce lipowej (rama również z sezonowanej lipy), grunt kredowy.  Występują w nim liczne złocenia wykonane z 24 karatowego złota.  Malowany był wieloma kolejnymi warstwami, jest to metoda bardzo pracochłonna, ale pozostawiającą trwały efekt. Obraz został ufundowany przez darczyńców, którzy chcieli pozostać anonimowi. Ten piękny dar dodaje szczególnego blasku bielskiemu Sanktuarium, zwłaszcza, że obecność Matki Bożej zawsze otwiera na Boże miłosierdzie. Maryja nigdy nie zatrzymuje uwagi na sobie, ale prowadzi do Jezusa.

           Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył J.E. Ks. Biskup Tadeusz Pikus, Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej. Koncelebrowali z nim; ks. Tomasz Szmurło, kapelan Ks. Biskupa i ks. Dariusz Kujawa, proboszcz parafii. W homilii Pasterz Diecezji zatrzymał się nad szczegółowymi wskazaniami Jezusa z Ewangelii niedzielnej. Na podstawie nauczania Syna Bożego przedstawił kryteria jakie powinien spełniać każdy uczeń Chrystusa. To przesłanie zawierało ducha głęboko maryjnego, bo jak przypomniał kaznodzieja, Maryja mówi: „Uczyńcie wszystko cokolwiek Syn mój wam powie.” Kto wpatruje się w Matkę Bożą pragnie nie tylko słuchać Jezusa, ale i podążać za Jego wskazaniami w codziennym życiu.

            Ufamy, że Matka Boża w obrazie jasnogórskim będzie pomagać wszystkim nawiedzającym Sanktuarium. Maryja bowiem dyskretnie wskazuje na Jezusa i chce nam wszystkim ukazać, że on jest Słowem Życia i jedynym Zbawicielem człowieka. Ufamy, że przez wstawiennictwo Matki Bożej będą – jak w Kanie Galilejskiej - dokonywać się cuda. Ufamy, że Maryja będzie pomagać wszystkim, a zwłaszcza zatwardziałym grzesznikom, że nie ma granic Boże miłosierdzie, jeśli tylko grzesznik przyjdzie do Chrystusa z zaufaniem i skruchą.  Galeria (@2016) Autor: Adam Grabowski.
  Wszelkie prawa zastrzeżone

Odsłon tej strony:21216
 
Szukaj na tej stronie
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego