Z życia Parafii Fotogalerie - Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

Przejdź do treści

Menu główne:

 Galeria Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

  Wybierz rok galerii: 2015 2016 2017 2018

  Liczba galerii w bazie:42, Aktualny rok to: 2017


  Powrót do spisu galerii  Wybrana aktualnie galeria to:

  17 09 2017 - Pielgrzymka do Wilna

  Data utworzenia tej galerii: 18.09.2017


  16 września 2017 roku spod Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim wyruszyła autokarowa pielgrzymka do Wilna, do Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie. Organizatorami tej pielgrzymki były: Iwona Kołos, spełniająca wspaniale funkcja przewodnika i s. Wiktoria Byszuk. W pielgrzymce wzięły udział: s. Karina, s. Witaliana i ks. Dariusz Kujawa, który otoczył grupę opieką duchową.

           Pielgrzymi zatrzymali się w Studzienicznej, gdzie jest słynący łaskami obraz Matki Bożej. Trzy rysy charakterystyczne tego miejsca to: obecność Matki Bożej, piękno przyrody i cisza pustelni sprzyjająca zadumie i refleksji. Po przybyciu do Studzienicznej pielgrzymów powitał kustosz, który opowiedział historię tego miejsca. Następnie wszyscy uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej przez ks. Dariusza.

           Po południu pielgrzymka dotarła do Wilna, pod Ostrą Bramę. Rozpoczęto od nawiedzenia kaplicy Matki Bożej i kościoła św. Teresy. Potem starówka z wieloma zabytkowymi kościołami i koronka do Miłosierdzia Bożego przy pierwszym obrazie Jezusa Miłosiernego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Nie zabrakło również cmentarza na Rossie z grobem matki Józefa Piłsudskiego i sercem marszałka, gdzie jest pochowanych wielu wybitnych Polaków.

           Drugiego dnia pielgrzymki w centrum stała poranna Msza św. obok Ostrej Bramy, w kościele św. Teresy. Następnie okazja do spaceru po starówce i góra Trzech Krzyży. Opuszczając Wilno pielgrzymi udali się do Trok, gdzie mogli zobaczyć zamek na wyspie Galve, siedzibę książąt litewskich, drewnianą świątynię Karaimów z XIX wieku i kościół z XVIII wieku. Dużą atrakcją był też posiłek karaimski, przygotowywany według starej receptury, który był nie tylko bardzo oryginalny, ale przede wszystkim smaczny.  Galeria (@2016) Autor: Adam Grabowski.
  Wszelkie prawa zastrzeżone

Odsłon tej strony:2884
 
Szukaj na tej stronie
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego