Z życia Parafii Fotogalerie - Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

Przejdź do treści

Menu główne:

 Galeria Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

  Wybierz rok galerii: 2015 2016 2017 2018 2019

  Liczba galerii w bazie:29, Aktualny rok to: 2018


  Powrót do spisu galerii  Wybrana aktualnie galeria to:

  27 09 2018 - odpust św Wincentego a Paulo

  Data utworzenia tej galerii: 27.09.2018


  W dniu 27 września 2018 roku w parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim odbył się odpust ku czci św. Wincentego a’ Paulo. Sumie odpustowej przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. biskup Antoni Dydycz, biskup senior diecezji drohiczyńskiej. W homilii ukazał postać św. Wincentego, który przez wiele przeciwności doszedł do heroicznej świętości i dla dobra ludu Bożego założył dwa zgromadzenia zakonne: księży misjonarzy i szarytki. Biskup Antoni nawiązując do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wezwał do troski o niepodległość wewnętrzną, która będzie się wyrażać w życiu bez nałogów, uzależnień w nieustannej walce z grzechem.

  Z ks. biskupem koncelebrowali: ks. kan. Łukasz Gołębiewski, dyrektor Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, ks. prał. Ludwik Olszewski, ks. kan. Tadeusz Szerszeń z Brazylii i ks. kan. Dariusz Kujawa.

  Ks. Biskup poświęcił też dwa nowe obrazy: św. Wincentego a Paulo i św. Matki Teresy z Kalkuty, które zostały ofiarowane przez dwie rodziny, chcące pozostać anonimowe.  Galeria (@2016) Autor: Adam Grabowski.
  Wszelkie prawa zastrzeżone

Odsłon tej strony:4550
 
Szukaj na tej stronie
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego