Z życia Parafii Fotogalerie - Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

Przejdź do treści

Menu główne:

 Galeria Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

  Wybierz rok galerii: 2015 2016 2017 2018 2019

  Liczba galerii w bazie:29, Aktualny rok to: 2018


  Powrót do spisu galerii  Wybrana aktualnie galeria to:

  23 01 2018 - Bp Antoni w Bielmleku

  Data utworzenia tej galerii: 23.01.2018


  W dniu 23 stycznia 2018 roku z inicjatywy prezesa Spółdzielni Mleczarskiej "Bielmlek", pana senatora Tadeusza Romańczuka odbyło się spotkanie noworoczne rolników i pracowników spółdzielni. Rozpoczęło się ono od modlitwy w godzinie miłosierdzia w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim. Zebrani odmówili koronkę, a następnie uczestniczyli we Mszy świętej, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił ksiądz biskup Antoni Dydycz, biskup senior diecezji drohiczyńskiej. Razem z nim koncelebrowali Najświętszą Ofiarę: ks. prał. Bogusław Kiszko, ks. komandor Witold Kosiński, ks. kan. Dariusz Kujawa, ks. Rafał Romańczuk. Mówiąc o darach, którymi tak hojnie ubogacił nas Pan Bóg, kaznodzieja wskazał na Eucharystię, która dla ludzi wierzących zawsze jest centrum życia chrześcijańskiego. W kontekście spotkania z rolnikami i pracownikami Spółdzielni Mleczarskiej "Bielmlek" biskup Antoni zachęcał do dziękowania za dar mleka, który człowiekowi towarzyszy już od pierwszych chwil życia i tak bardzo jest potrzebny.

  Po Eucharystii słowa wdzięczności wypowiedział pan senator Tadeusz Romańczuk. Podziękował ks. biskupowi, kapłanom, siostrom Opatrzności Bożej, Chórowi Polskiej Pieśni Narodowej na czele z panią Elżbietą Bilmin oraz wszystkim zebranym na modlitwie dziękczynnej i błagalnej za spółdzielnię.

  Na koniec ks. Dariusz Kujawa, kustosz sanktuarium podziękował ks. biskupowi za inicjatywę modlitwy za Ojczyznę, którą biskup Antoni zapoczątkował od poświęcenia pomnika Katyńsko-Smoleńskiego. Podziękował również panu senatorowi za budowę pomnika. Dla bielszczan jest on swoistą Golgotą Wschodu, przy której gromadzą się wierni w comiesięcznej modlitwie za Ojczyznę. Trwa ona przy tej parafii już prawie pięć lat. Zawsze jest Msza św., a następnie modlitwy przy pomniku.

  Ks. biskup i pan senator otrzymali w darze Wielką Księgę Patriotyczną, wydaną w limitowanej serii z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Po modlitwie w sanktuarium pan senator zaprosił zebranych na agapę do restauracji "Lewar".  Galeria (@2016) Autor: Adam Grabowski.
  Wszelkie prawa zastrzeżone

Odsłon tej strony:16689
 
Szukaj na tej stronie
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego