Z życia Parafii Fotogalerie - Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

Przejdź do treści

Menu główne:

 Galeria Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

  Wybierz rok galerii: 2015 2016 2017 2018 2019

  Liczba galerii w bazie:29, Aktualny rok to: 2018


  Powrót do spisu galerii  Wybrana aktualnie galeria to:

  17 06 2018 - Dzieci z dekanatu bielskiego

  Data utworzenia tej galerii: 17.06.2018


  W dniu 17 czerwca 2018 roku do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim przybyły dzieci pierwszokomunijne z całego dekanatu bielskiego. Towarzyszyli im rodzice i katecheci na czele z s. Wiktorią, s. Zuzanną, Agnieszką Bosiacką i Andrzejem Poryckim.

  O godzinie 15.00 aktu zawierzenia dekanatu bielskiego dokonał kustosz parafii ks. Dariusz Kujawa. Następnie została odprawiona koronka do miłosierdzia Bożego, a po niej uroczysta Msza św., której przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Dariusz Kujawa. Koncelebrowali z nim ks. prał. Ludwik Olszewski i ks. Marcin Szymanik, odpowiedzialny w Diecezji Drohiczyńskiej za Liturgiczną Służbę Ołtarza. On też pomógł w uroczystym ustanowieniu w funkcji lektora Rafała Niewińskiego, który wcześniej ukończył kurs lektorski i pomyślnie zdał stosowne egzaminy.

  Katecheci na czele z s. Wiktorią pięknie przygotowali dzieci do czynnego udziału w liturgii, aby z całego serca podziękować Jezusowi Miłosiernemu za dar Komunii świętej.

  W czasie Eucharystii dziękowano też za 60 lat małżeństwa państwa Stefanii i Stanisława Pietrzykowskich. Cała wspólnota eucharystyczna wyśpiewała razem z Chórem Polskiej Pieśni Narodowej życzenia, a następnie nagrodziła jubilatów gromkimi brawami, dziękując im za świadectwo miłości i wierności małżeńskiej.

  Po skończonej uroczystości rodzice dzieci pierwszokomunijnych z parafii Miłosierdzia Bożego zaprosili gości na słodki poczęstunek.  Galeria (@2016) Autor: Adam Grabowski.
  Wszelkie prawa zastrzeżone

Odsłon tej strony:16695
 
Szukaj na tej stronie
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego