Z życia Parafii Fotogalerie - Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

Przejdź do treści

Menu główne:

 Galeria Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

  Wybierz rok galerii: 2015 2016 2017 2018 2019

  Liczba galerii w bazie:29, Aktualny rok to: 2018


  Powrót do spisu galerii  Wybrana aktualnie galeria to:

  14-21 07 2018 - Rekolekcje w Jastarni

  Data utworzenia tej galerii: 23.07.2018


  Przez Serce Matki do zdrojów Miłosierdzia

  Już po raz czternasty w gościnnym ośrodku rekolekcyjnym o. Konkola  w Jastarni wspólnota Ruchu Rodzin Nazaretańskich diecezji drohiczyńskiej przeżywała swoje letnie rekolekcje. Uczestniczyło w nich ponad 230 osób od niemowlaków do osób w wieku dojrzałym. Na zaproszenie Matki Bożej odpowiedziały rodziny z różnych części Polski. Od strony duchowej naszym przewodnikiem był ks. kan. Dariusz Kujawa – moderator diecezjalny RRN diecezji drohiczyńskiej. Posługę kapłańską sprawowali również: ks. Grzegorz Burakiewicz, ks. Grzegorz Zasłonka, ks. Piotr Śledź, ks. Adam Pańczuk, ks. Wiesław Niemyjski oraz ks. Łukasz Grabowski. Odwiedził nas także przewodniczący koordynacji krajowej RRN ks. dr Dariusz Kowalczyk.

  W tym roku skupiliśmy swoja uwagę na rolę Maryi prowadzącej ludzi do Jezusa Miłosiernego. Na początku usłyszeliśmy przesłanie Jezusa do św. s. Faustyny: „Palą mnie płomienie miłosierdzia, pragnę je przelać na dusze”, a następnie kojące słowa Matki Bożej wypowiedziane podczas objawienia w Guadalupe „Mój mały, ukochany synu, niech się nie trwoży twoje serce…Czyż to nie ja jestem twoim wybawieniem?”. W następnych dniach podjęliśmy rozważania na tematy: „W Jego ranach jest nasze zdrowie”, „Z Maryją przyjmować dar Bożego Miłosierdzia w Eucharystii”, „Z Maryją być narzędziem Bożego Miłosierdzia wobec bliźnich”, „Z Maryją otwierać się na dar przebaczenia w sakramencie pokuty”, „Z Maryją zanurzać się w Miłości Miłosiernej na modlitwie”, „Z Maryją poddać się w uniżeniu mocy Ducha Świętego”. 

  W zgłębianiu tajemnic pośrednictwa Maryi pomagały nam codzienne medytacje poranne, podczas których rozważaliśmy konkretne fragmenty Pisma Świętego, konferencje głoszone przez naszych duszpasterzy, dzielenie w grupach, Msze Święte, odprawiane każdego dnia o godzinie 12.00, a także nabożeństwa wieczorne – wspólne odmawianie różańca i odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego. Podczas rekolekcji uczestniczyliśmy także w całonocnej adoracji. Było to niesamowite, jakże kojące i delikatne doświadczenie bliskości Boga. W piątek wieczorem, przedostatniego dnia rekolekcji, wzięliśmy udział w drodze krzyżowej. Każda z grup napisała rozważanie wybranej stacji, a grupy dziecięce wykonały ich ilustracje.

  Przez cały czas trwania rekolekcji był realizowany, specjalnie przygotowany, program dla dzieci. Podejmowane tematy były zbliżone, ale prowadzone w sposób dostosowany do wieku.

  „Na świecie wciąż dzieje się  tyle rzeczy budzących niepewność, poczucie zagrożenia. Kataklizmy, wojny, akty terroryzmu, klęski żywiołowe - to wszystko, co nas przeraża , ale też pokazuje, że dekoracje na scenie naszego życia wciąż się zmieniają. Ale przecież w świetle wiary Maryja zawsze jest przy każdym z nas, jakby mówiła: Jestem przy tobie: Nie lękaj się, nie trwóż się. Wszystko jedno, co się jeszcze wokół nas zdarzy, zawsze jesteśmy w cieniu Maryi. Dlatego nie trzeba się trwożyć, nie wolno się lękać. Ukryci w fałdach płaszcza Matki Bożej Królowej Nieba i Ziemi, w Jej ramionach, możemy ufnie wypraszać u Boga miłosierdzie dla nas i dla całego świata”( z materiałów formacyjnych RRN).

  tekst - Henryka Lewandowska  Galeria (@2016) Autor: Adam Grabowski.
  Wszelkie prawa zastrzeżone

Odsłon tej strony:4552
 
Szukaj na tej stronie
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego