Z życia Parafii Fotogalerie - Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

Przejdź do treści

Menu główne:

 Galeria Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

  Wybierz rok galerii: 2015 2016 2017 2018 2019

  Liczba galerii w bazie:29, Aktualny rok to: 2018


  Powrót do spisu galerii  Wybrana aktualnie galeria to:

  09 04 2018 - Modlitwa za Ojczyznę

  Data utworzenia tej galerii: 10.04.2018


  W dniu 9 kwietnia 2018 roku o godzinie 17.30, w przeddzień 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim została odprawiona Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. biskupa Antoniego Dydycza. W modlitwę za Ojczyznę włączyli się też kapłani: ks. prał. Ludwik Olszewski, ks. kan. Łukasz Gołębiewski, ks. kan. Dariusz Kujawa, ks. Paweł Solka, a także ks. kan. Marian Wyszkowski, ks. komandor Witold Kosiński, ks. Paweł Gołębiewski, ks. Dariusz Misior, którzy posługiwali w konfesjonale. Nie zabrakło senatora Tadusza Romańczuka, przedstawicieli starostwa powiatowego w Bielsku Podlaskim, władz samorządowych z okolicznych gmin i licznych bielszczan, którym leży na sercu troska o dobro Polski.

  W homilii ks. biskup ukazał odpowiedź Maryi na orędzie archanioła Gabriela, wskazał, że "tak" powiedziane Bogu zawsze przynosi dobro dla nas samych, dla naszej rodziny i Ojczyzny. Z bólem stwierdził, że w naszym kraju nie wszyscy myślą po polsku. Zachęcił zebranych, aby uczynili wszystko, by te osoby pozyskiwać do troski o dobro wspólne. To stwierdzenie wypowiedziane w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego było szczególnie cenne, gdyż każdy człowiek może się nawracać, zmieniać myślenie i tworzyć dobro dla poszczególnych osób i dla całego kraju.

  Po Mszy św. zebrani udali się pod pomnik Katyńsko-Smoleński. Złożono wiązanki kwiatów i odmówiono modlitwę za tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.  Galeria (@2016) Autor: Adam Grabowski.
  Wszelkie prawa zastrzeżone

Odsłon tej strony:4558
 
Szukaj na tej stronie
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego