Z życia Parafii Fotogalerie - Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

Przejdź do treści

Menu główne:

 Galeria Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

  Wybierz rok galerii: 2015 2016 2017 2018 2019

  Liczba galerii w bazie:29, Aktualny rok to: 2018


  Powrót do spisu galerii  Wybrana aktualnie galeria to:

  08 04 2018 - Święto Miłosierdzia Bożego

  Data utworzenia tej galerii: 08.04.2018


  Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. (...) W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski - mówił Jezus św. Faustynie.

  Pragnienie Jezusa spełniło się, św. Jan Paweł II wprowadził to święto dla całego Kościoła, który w tym dniu otwiera się na łaski, płynące od miłosiernego Boga. W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim, Święto Miłosierdzia jest głównym odpustem parafialnym. Co roku jest poprzedzone czterdziestogodzinnym nabożeństwem. W tym roku prowadził je ks. dr Andrzej Chibowski z Warszawy. W swoich naukach ukazał Eucharystię jako centrum naszego życia, źródło miłosierdzia dla nas, która została dana za cenę męki, cierpienia i śmierci Chrystusa. Mówił o wielu dylematach moralnych współczesnych chrześcijan i wskazywał na wielką wartość życia z Jezusem i konieczność wierności Jego nauczaniu. Na koniec zaś mówił o Bożym miłosierdziu, ukazując je jako ostateczny ratunek i źródło nadziei dla każdego chrześcijanina.

  Główna Msza św. odpustowa została odprawiona pod przewodnictwem ks. biskupa Tadeusza Pikusa, Biskupa Drohiczyńskiego, który wygłosił również słowo Boże. Sięgając do przekazu ewangelicznego zatrzymał się nad tryptykiem miłosierdzia. Ukazał kerygmat przypowieści o marnotrawnym synu, zagubionej owcy i zaginionej drachmie. W sposób bardzo obrazowy przedstawił Ojca niebieskiego, czekającego na syna, który się pogubił. Jego miłość jest wielka, wyraża się w czekaniu i czułym przygarnięciu powracającego dziecka.

  Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej poświęcił również obraz, będący reprodukcją Rembrandta, przedstawiający powrót syna marnotrawnego, zawierzył Dekanat bielski i całą Diecezję drohiczyńską miłosierdziu Bożemu, jak również poprowadził procesję eucharystyczną, w którą obok licznie zgromadzonych parafian i gości włączyli się kapłani i siostry zakonne z Dekanatu bielskiego.  Galeria (@2016) Autor: Adam Grabowski.
  Wszelkie prawa zastrzeżone

Odsłon tej strony:4561
 
Szukaj na tej stronie
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego