Z życia Parafii Fotogalerie - Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

Przejdź do treści

Menu główne:

 Galeria Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

  Wybierz rok galerii: 2015 2016 2017 2018

  Liczba galerii w bazie:42, Aktualny rok to: 2017


  Powrót do spisu galerii  Wybrana aktualnie galeria to:

  23 05 2017 - zakończenie wizytacji

  Data utworzenia tej galerii: 24.05.2017


  23 maja 2017 roku Ks. Biskup Tadeusz Pikus zakończył wizytację kanoniczną parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim. Wizytacja ta trwała cztery dni i przejdzie do historii diecezji i parafii głównie przez ustanowienie Diecezjalnego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Tego historycznego aktu Pasterz Diecezji Drohiczyńskiej dokonał w pierwszym dniu wizytacji, czyli 13 listopada 2016 roku. Wówczas również poświęcił i przekazał do każdej parafii obraz Jezusa Miłosiernego z nowo ustanowionego sanktuarium. Obrazy te obecnie peregrynują w wielu parafiach naszej diecezji, przynosząc błogosławione owoce nawrócenia i przemiany serc. W pierwszym dniu wizytacji biskup Tadeusz poświęcił nowy dom zakonny Sióstr Opatrzności Bożej, gdzie zamieszkały; s. Wiktoria - przełożona i katechetka, s. Witaliana - organistka, s. Karina - zakrystianka. 13 listopada 2016 roku Biskup Ordynariusz poświęcił nowe 25-o głosowe organy piszczałkowe, które są chlubą sanktuarium.

           W drugim dniu wizytacji, 14 grudnia 2016 roku Ks. Biskup nawiedził firmę Bielmlek oraz ustanowił w domu zakonnym Sióstr Opatrzności Bożej kaplicę z Najświętszym Sakramentem. Kaplica jest pod wezwaniem Matki Bożej Opatrzności.

           W trzecim dniu wizytacji, 14 lutego 2017 roku Pasterz Diecezji nawiedził Szkołę Podstawową nr 2 i dokonał poświęcenia przedszkola dla 100 przedszkolaków. Następnie przybył z wizyta do Nadleśnictwa w Bielsku Podlaskim i na koniec spotkał się z kapłanami z dekanatu.

           Zakończenie wizytacji w parafii Miłosierdzia Bożego dokonało się w dniu 23 maja 2017 roku. W tym dniu bp Tadeusz najpierw przybył do Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim. Tutaj został powitany przez dzieci i panią dyrektor Jolantę Elżbietę Boćkowską. Dostojny Gość nie tylko zachęcił wszystkich do lepszego życia i przekazał przesłanie płynące z Ewangelii, ale także był obserwatorem zawodów sportowych, wręczył dyplomy i medale dzieciom w różnych kategoriach i sam również pobiegł z panią dyrektor szkoły, dając przykład pięknej sportowej rywalizacji.

           Po spotkaniu w Szkole Specjalnej Pasterz Diecezji udał się na cmentarz parafialny i w kaplicy p.w. św. Wincentego a Paulo przewodniczył modlitwie za zmarłych, następnie poprowadził procesję z modlitwami i dokonał uroczystego pokropienia cmentarza. Na koniec skierował specjalne przesłanie do wiernych, zgromadzonych na modlitwie, podkreślając, że jest czas rodzenia i umierania, ale dzięki Jezusowi, który dokonał przez misterium paschalne naszego odkupienia jest także czas zmartwychwstania. Zachęcił też mocno, aby każdy z całego serca zaufał Jezusowi, który pokonał szatana i śmierć.

           Po modlitwach na cmentarzu Ksiądz Biskup spotkał się z kapłanami, a następnie z Radą Parafialną, której podziękował za wspieraniu rozlicznych prac, jakie dokonały się w parafii w ostatnich latach. Rozmawiając z każdym członkiem Rady, Pasterz przekazał cenne sugestie w inicjatywach, które będą podejmowane w przyszłości.  Galeria (@2016) Autor: Adam Grabowski.
  Wszelkie prawa zastrzeżone

Odsłon tej strony:2888
 
Szukaj na tej stronie
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego