Z życia Parafii Fotogalerie - Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

Przejdź do treści

Menu główne:

 Galeria Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

  Wybierz rok galerii: 2015 2016 2017 2018

  Liczba galerii w bazie:42, Aktualny rok to: 2017


  Powrót do spisu galerii  Wybrana aktualnie galeria to:

  17-19 02 2017 rekolekcje zimowe RRN

  Data utworzenia tej galerii: 20.02.2017


  Idźcie i głoście!

  W Domu Rekolekcyjnym Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach w dniach 17-19 luty 2017 roku odbyły się rekolekcje zimowe organizowane przez Ruch Rodzin Nazaretańskich Diecezji Drohiczyńskiej. Na nasze zaproszenie odpowiedziały osoby z: archidiecezji warszawskiej i lubelskiej oraz diecezji łomżyńskiej i warszawsko-praskiej. Zabrało się 50 osób, może tylko, ale apostołów było 12 (i ponieśli Ewangelie na cały świat). Rekolekcje prowadził moderator diecezjalny RRN ks. Dariusz Kujawa, odwiedził nas i umocnił Bożym Słowem  moderator krajowy ks. Dariusz Kowalczyk oraz opiekun grupy z Siemiatycz ks. Wojciech Łuszczyński. W planie dnia znalazły się poranne rozważania Słowa Bożego, głoszone przez ks. D. Kujawę,  konferencje, grupy dzielenia, Eucharystia oraz czas wspólnotowej i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. Tematem tegorocznych rekolekcji były słowa: „Idźcie i głoście”, które są tematem obecnego roku duszpasterskiego w Polsce. Wysłuchaliśmy trzech  konferencji na temat głoszenia, przepowiadania Dobrej Nowiny: „Kerygmat Jezusa”, „Kerygmat apostołów” i „Głosić Chrystusa z Maryją”. W pierwszej  oprócz poznania 12 cech Królestwa Bożego  dowiedzieliśmy się o sposobach głoszenia kerygmatu opisanych w poszczególnych Ewangeliach.

  Konferencja poświęcona głoszeniu Ewangelii przez Apostołów utwierdziła nas w przekonaniu jak ważna jest wspólnota zarówno w aspekcie duchowym jak i ludzkim. Spojrzeliśmy  również na wiarę w trzech aspektach: wierzyć Bogu i dać się Mu prowadzić, bezwarunkowo zaufać  i być zależnym od Boga – Ojca, która nas bezgranicznie kocha.

  W niedzielnej konferencji  opartej na nauczaniu papieży: św. Jana Pawła II i Franciszka  zobaczyliśmy Maryję jako świadka życia ukrytego Jezusa, inicjatorkę cudu w Kanie Galilejskiej oraz Bolesną Matkę spod krzyża odkrywającą, że Boże Miłosierdzie nie zna granic, zwłaszcza gdy słyszała słowa swego Syna: "Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią" oraz była świadkiem miłosierdzia okazanego łotrowi.

  Ten artykuł jest początkiem dzielenia się usłyszanym słowem, jeśli chcesz doświadczyć wspólnoty, spotkać się z Bogiem i drugim człowiekiem zapraszamy do nas. Grupy RRN istnieją przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Parafii Matko Bożej z góry Karmel w Bielsku Podlaskim, przy Parafii Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach.

  Henryka Lewandowska  Galeria (@2016) Autor: Adam Grabowski.
  Wszelkie prawa zastrzeżone

Odsłon tej strony:5949
 
Szukaj na tej stronie
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego