Z życia Parafii Fotogalerie - Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

Przejdź do treści

Menu główne:

 Galeria Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

  Wybierz rok galerii: 2015 2016 2017 2018

  Liczba galerii w bazie:42, Aktualny rok to: 2017


  Powrót do spisu galerii  Wybrana aktualnie galeria to:

  15 08 2017 - 97 rocznica Cudu nad Wisłą

  Data utworzenia tej galerii: 15.08.2017


  W dniu 15 sierpnia 2017 roku w uroczystość Wniebowzięcia NMP w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim zebrali się: przedstawiciele władz samorządowych na czele ze starostą bielskim, wiceburmistrz, wójt Bielska Podlaskiego, wójtowie z Brańska i Rudki, senator RP Tadeusz Romańczuk, przedstawiciele wojska polskiego, policji, straży pożarnej, leśnicy, służba zdrowia, harcerze, liczne poczty sztandarowe, przedstawiciele różnych instytucji, zakładów pracy, szkół.

           Świętowanie 97 rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej zostało przygotowane przez parafię Miłosierdzia Bożego i Powiatowy Zespół ds. Obchodów Świąt i Rocznic Patriotycznych. Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia okolicznościowego podpułkownika Marka Figzała, który przypomniał historię i znaczenie święta wojska polskiego. Następnie została odprawiona uroczysta Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Dariusz Kujawa, kustosz Sanktuarium. Koncelebrował z nim ks. Rafał Romańczuk. Po Euchrystii złożono kwiaty najpierw przy pomniku Katyńsko-Smoleńskim, a następnie na cmentarzu wojennym.

           Na uroczystą Mszę za Ojczyznę specjalne pismo przysłał Poseł Rzeczypospolitej Polskiej, Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, który napisał: "Szanowni Państwo, 97 lat temu Polska u progu świeżo odzyskanej niepodległości musiała stawić czoła inwazji bolszewickiej Armii Czerwonej oraz ekspansji rosyjskiego komunizmu na zachód Europy. W sierpniu 1920 roku oddziały Armii Czerwonej zagroziły bezpośrednio stolicy Polski. Zdobycie Warszawy przez wojska rosyjskie oznaczałoby dla naszego kraju nową niewolę. Dzięki zmysłowi taktycznemu Marszałka Józefa Piłsudskiego, generała Tadeusza Rozwadowskiego, dowódców poszczególnych frontów, bohaterstwu polskich żołnierzy oraz ofiarności i wierze całego Narodu Warszawa została ocalona, a Bitwa Warszawska – nazwana później „Cudem nad Wisłą” – stała się momentem zwrotnym w całej wojnie polsko-bolszewickiej. Polacy kolejny raz w historii udowodnili, że w obronie niepodległości swojej Ojczyzny są w stanie dokonać rzeczy wielkich.

  Dzisiaj Polska jest państwem suwerennym, ale trzeba pamiętać, że w naszym położeniu geopolitycznym nic nie jest dane raz na zawsze. Dlatego musimy stale wzmacniać naszą niepodległość, szczerze troszczyć się o dobro Ojczyzny i podnosić poziom Jej bezpieczeństwa. Znów w bezpośrednim sąsiedztwie naszych granic pojawiają się zagrożenia wynikające z imperialnych ambicji Rosji, ale także niebezpieczeństwa związane ze światowym terroryzmem czy cyberprzestępczością. Wysiłki rządu Prawa i Sprawiedliwości sprawiają, że mimo tych zagrożeń Polacy mogą czuć się bezpiecznie. W Polsce w ramach gwarancji bezpieczeństwa Sojuszu Północnoatlantyckiego na jego wschodniej flance od niedawna stacjonują amerykańscy żołnierze, został stworzony i rozwija się piąty rodzaj sił zbrojnych – Wojska Obrony Terytorialnej, a polska armia jest konsekwentnie wyposażana w nowoczesny sprzęt i uzbrojenie.

  Nie ma większej wartości dla wspólnoty narodowej jak niepodległe państwo. Szanujmy je i pracujmy dla niego. Zobowiązuje nas do tego doświadczenie i ofiara naszych ojców związane z trudnymi losami dwóch ostatnich stuleci naszej Ojczyzny, ale przede wszystkim dobrze pojęty interes narodowy przyszłych pokoleń. Dzisiaj Polska jest niepodległym i suwerennym państwem. Na straży tej suwerenności musi stać nie tylko armia, ale również siła polskiego ducha. Największym gwarantem niepodległości naszej Ojczyzny jest patriotyzm Polaków. Uroczystości Święta Wojska Polskiego i rocznicy „Cudu nad Wisłą” powinny ten patriotyzm umocnić. Wierzę, że tak się stanie. Z wyrazami szacunku

  Poseł Rzeczypospolitej Polskiej, Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji - Jarosław Zieliński".  Galeria (@2016) Autor: Adam Grabowski.
  Wszelkie prawa zastrzeżone

Odsłon tej strony:2892
 
Szukaj na tej stronie
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego