Z życia Parafii Fotogalerie - Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

Przejdź do treści

Menu główne:

 Galeria Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

  Wybierz rok galerii: 2015 2016 2017 2018

  Liczba galerii w bazie:42, Aktualny rok to: 2017


  Powrót do spisu galerii  Wybrana aktualnie galeria to:

  14 02 2017 - trzeci dzień wizytacji Biskupa

  Data utworzenia tej galerii: 14.02.2017


  W święto św. Cyryla i Metodego Ksiądz Biskup Tadeusz Pikus, Pasterz Kościoła Drohiczyńskiego przeprowadził trzeci dzień wizytacji w parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim. Rozpoczął od prywatnej modlitwy w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Następnie w asyście miejscowego proboszcza ks. Dariusza Kujawy udał się do Szkoły Podstawowej nr 2, gdzie razem z ks. Janem Szmydkim z cerkwi prawosławnej dokonał poświęcenia nowego przedszkola. Od 1 września w czterech oddziałach przebywa tutaj 100 przedszkolaków. W uroczystości brali udział przedstawiciele duchowieństwa katolickiego i prawosławnego, poseł Dariusz Piątkowski, samorządowcy na czele z Jarosławem Borowskim, burmistrzem Bielska Podlaskiego, radni miasta, dyrektorzy bielskich przedszkoli i osoby odpowiedzialne za edukację. Po poświęceniu przedszkolaki przygotowały krótki program artystyczny, ukazując przy tym rozliczne talenty, które dobrze rokują dla miasta i całej Ojczyzny, zwłaszcza, że dzieci są przyszłością narodu.

           Następnie Ks. Biskup udał się do nadleśnictwa Bielsk Podlaski. Został tutaj uroczyście powitany przez nadleśniczego pana Jerzego Andrzejuka, który zaprezentował nadleśnictwo, przypomniał historię związaną z gospodarką leśną na tym terenie i ukazał jak w ostatnim czasie rozwinęła się troska o lasy, runo leśne i zwierzynę, która coraz liczniej tutaj się pojawia.

           Ks. Biskup wyraził radość, że mógł złożyć rewizytę w nadleśnictwie, bowiem z panem nadleśniczym i leśnikami spotykał się już wiele razy przy różnych okazjach. Pasterz Diecezji Drohiczyńskiej wyrażając uznanie dla pracy leśników wygłosił także okolicznościową katechezę ukazując znaczenie miłości w ludzkim życiu.

           Spotkanie zakończyło się wspólnym posiłkiem i rozmową, która przebiegała w życzliwej pełnej ciepła atmosferze.

           Kończąc wizytację tego dnia Ks. Biskup spotkał się na plebanii parafii Miłosierdzia Bożego z kapłanami pracującymi w sanktuarium i bielskich parafiach.  Galeria (@2016) Autor: Adam Grabowski.
  Wszelkie prawa zastrzeżone

Odsłon tej strony:5945
 
Szukaj na tej stronie
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego