Z życia Parafii Fotogalerie - Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

Przejdź do treści

Menu główne:

 Galeria Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

  Wybierz rok galerii: 2015 2016 2017 2018

  Liczba galerii w bazie:42, Aktualny rok to: 2017


  Powrót do spisu galerii  Wybrana aktualnie galeria to:

  06 05 2017 - Motocykliści

  Data utworzenia tej galerii: 13.05.2017


  6 maja 2017 roku w Bielsku Podlaskim miało miejsce otwarcie sezonu motocyklowego Synchro On 2017 zorganizowanego przez fanklub motocyklowy GODBOYS. Już po raz dziesiąty motocykliści spotkanie rozpoczęli w kościele Miłosierdzia Bożego.

           Jubileuszową Mszę św. sprawował wraz kapłanami, miłośnikami jednośladów, ks. biskup Tadeusz Pikus, który też wygłosił  okolicznościową homilię. Po  Mszy św. ks. biskup poświęcił rekordową liczbę – tysiąca jednośladów.

           Przed Mszą św. uroczyście został wniesiony sztandar z wizerunkiem św. Krzysztofa, patrona kierowców, z hasłem: „Bóg, Honor, Ojczyzna” i herbem diecezji drohiczyńskiej.

           W intencji motocyklistów Mszę w. z pasterzem diecezji koncelebrowali  ks. Janusz Szymański – kapelan motocyklistów, ks. prał. Zbigniew Niemyjski, ks. Dariusz Kucharek, ks. Wojciech Piotrowski, ks. Arkadiusz Tymoszuk.

           W homilii ks. bp Tadeusz Pikus poruszył temat drogi, która ma prowadzić nas do  wyznaczonego celu. W nawiązaniu do  sztandaru motocyklistów z wizerunkiem św. Krzysztofa, przypomniał,   aby podobnie tak św. Krzysztof motocykliści stawali się nosicielami Chrystusa, aby Chrystus był w ich sercach. Wtedy Bóg staje się drogą, drogą, która prowadzi do celu przez Jezusa Chrystusa.

           Słowa podziękowania ks. Biskupowi złożyła prezes klubu  Dorota Kędra Ptaszyńska, radna Sejmiku Województwa Podlaskiego.

           Po obrzędzie poświęcenia jednośladów przez Ordynariusza motocykliści z diecezji drohiczyńskiej i północno-wschodniej Polski po paradzie ulicami miasta przyjechali na integracyjne spotkanie przed bielski ratusz, gdzie rozpoczął się festyn. Kierowcy jednośladów integrowali się w swoim gronie. wymieniając swoje doświadczenia. Mieszkańcy miasta mieli okazję oglądać wiele ciekawych motorów. Wiele emocji dostarczył pokaz „Stunt Ridingu”, podczas którego profesjonaliści z Sokółki i Bielska zaprezentowali swoje umiejętności kaskaderskie.

           Motocykliści znani są ze swojej  dobroczynnej działalności, dotychczas wsparli wiele dzieł miłosierdzia, także na dawnych kresach Polski. Bielska impreza motocyklowa na stałe wpisała się w kalendarz parafii Miłosierdzia Bożego. Zainicjowana przez ks. Janusza Szymańskiego, byłego wikariusza parafii,  z roku na rok roku przyciąga wielu motocyklistów.

  Tekst – Tadeusz Szereszewski  Galeria (@2016) Autor: Adam Grabowski.
  Wszelkie prawa zastrzeżone

Odsłon tej strony:5946
 
Szukaj na tej stronie
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego