Z życia Parafii Fotogalerie - Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

Przejdź do treści

Menu główne:

 Galeria Parafia Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim

  Wybierz rok galerii: 2015 2016 2017 2018

  Liczba galerii w bazie:42, Aktualny rok to: 2017


  Powrót do spisu galerii  Wybrana aktualnie galeria to:

  04 06 2017 - I Komunia Święta

  Data utworzenia tej galerii: 07.06.2017


  Dnia 4 czerwca 2017r., w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego  w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim odbyła się I Komunia Święta. Po raz pierwszy do Stołu Pańskiego przystąpiło 40 uczniów klas III, którzy wraz z rodzicami przez całoroczną naukę w szkole i comiesięczne spotkania formacyjne przygotowywali się bezpośrednio do tego wielkiego wydarzenia. 

  Uroczystość I Komunii Świętej poprzedzona była przyjęciem  sakramentu pokuty i pojednania przez dzieci i ich rodziców oraz odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. W Niedzielę przed godz. 9 dzieci  zgromadziły się przed Kościołem, by w sposób uroczysty poprosić swoich rodziców o błogosławieństwo na nowy etap życia i wyrazić swoje podziękowania za trud wychowania i przekazaną wiarę. Po błogosławieństwie rodziców, dzieci zostały wprowadzone do Kościoła przez ks. Pawła Gołębiewskiego i s. Wiktorię, którzy byli bezpośrednio odpowiedzialni za przygotowanie dzieci do I Komunii Świętej.  Po rozpoczęciu Eucharystii  w imieniu rodziców głos zabrali p. G. Podgórska i p. A. Kozioł, którzy prosili ks. Pawła o udzielenie dzieciom I Komunii Świętej. Ksiądz Celebrans odpowiadając na tę próśb i wyrażając swoją radość  z wypełnienia obowiązków, jakie złożyli rodzice kilka lat temu na chrzcie swoich dzieci, jeszcze raz w homilii uświadomił wszystkich zebranych na tej Uroczystości, że Komunia Święta jest wielkim darem, który wskazuje na nieskończoną miłość Boga do człowieka. W przebieg liturgii zaangażowane były wszystkie dzieci oraz ich rodzice.

           Cała Uroczystość przebiegła w bardzo spokojnej i doniosłej atmosferze, która udzielała się wszystkim uczestnikom tej ważnej dla dzieci ich rodziców chwili.  Galeria (@2016) Autor: Adam Grabowski.
  Wszelkie prawa zastrzeżone

Odsłon tej strony:2897
 
Szukaj na tej stronie
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego